Medan Koha: Regjistrohu për Medan Indonesia Pride Lajme Feed Regjistrohu për Medan Indonesia Pride Komente


Kost Medan

Festat Indonesia publike 2010


20 qershor 2009 nga
Paraqitur sipas Events , Informacione

16/03/2010
02/04/2010
13/05/2010
28/05/2010
2010/10/07
17/08/2010
09/09/2010 13/09/2010
17/11/2010
07/12/2010
24/12/2010 25/12/2010

Publike Festat në Indonezi 2010

Këtu është një listë e festave publike në Indonezi 2010 Ju mund të përdorni këtë listë si një udhëzues për të planifikuar udhëtimin tuaj pushime në Medan. Festat publike mund të jetë një kohë e zënë për të udhëtuar dhe fluturimet dhe hotel strehim mund të bëhen të shtrenjta apo të plotë.

Për më tepër, në qoftë se jeni duke planifikuar për të udhëtuar në Medan për biznes, atëherë ju do të duan të shmangin pushimet si zyra do të jenë të mbyllura gjatë këtyre ditëve.

Watch për "bersama cuti" ditë. "Cuti bersama" do të thotë "duke marrë leje së bashku". Këto janë të zgjatet pushimi / pushime për zyrat e qeverisë, megjithatë, kohët e fundit shumica e kompanive kanë zgjedhur për të mbyllur zyrat e tyre gjatë "bersama cuti" ditë si. Ju lutem vini re se bankat mund të mbyllë edhe gjatë pushimeve cuti bersama.

Qendrat tregtare do të vazhdojë të jetë e hapur gjatë këtyre ditëve të festave, por disa mund të hapë pak më vonë në rreth 10:00 ose 12:00 në varësi të vendimeve të menaxhimit.

Pushimet e tjera jo publike për të parë për është CEng Beng në Medan gjatë prillit, pushimet shkollore në qershor dhe dhjetor, ku prindërit do të sjellë fëmijët e tyre jashtë shtetit për pushime.

Këtu është lista e festave publike të Indonezisë për vitin 2010:

 • 1 Jan 2010 Dita e Vitit të Ri (Tahun Baru Masehi)
 • Shkurt 14, 2010 Viti i ri kinez (Hari Raya Imlek 2561) rastësisht Ditën e Shën Valentinit "!
 • 26 shkurt 2010 Maulid Nabi Muhammad SAW (12 Rabiulawal 1431H) (Lindja e Pejgamberit).
 • 16 Mar 2010 Hari Raya Nyepit Tahun Baru Saka 1932 (hindu Viti i Ri).
 • 2 prill 2010 E premtja (Wafat Yesus Kristus)
 • 13 Maj 2010 Ascension. Kenaikan Yesus Kristus
 • 28 Maj 2010 Dita Waisak (Ditëlindja Buddhës) - Hari Waisak 2554
 • 10 korrik 2010 Isra Mi'raj Nabi Muhammad SAW (27 Rexheb 1431H)
 • 17 gusht 2010 Indonesian Dita e Pavarësisë.
 • 9 shtator 2010 Cuti bersama Idul Fitri / Leave Publik
 • 10-11 shtator 2010 Hari Raya Idul Fitri (1-2 Syawal 1431 H)
 • 13 shtator 2010 Cuti Bersama Idul Fitri / Leave Publik
 • 17 nëntor 2010 idul Adha (10 Dzulhijah 1431 H) Eid al-Adha (festa e sakrificës).
 • 7 dhjetor 2010 Tahun Baru Hijriyah (1 Muharrem 1432 H) islam Vitin e Ri.
 • 24 dhjetor 2010 Cuti Bersama Natal / Krishtlindje Leave Publik
 • 25 dhjetor 2010 Dita e Krishtlindjeve

për pushime e mëparshme në vitin 2009, ju lutemi shikoni Festat Indonesia publike 2009

duke kërkuar për diçka tjetër? Kërko poshtë ...


Komente

6 Përgjigjet & Shqyrtime për "Festat Indonesia Publike 2010" Share mendimet tuaja

 1. Medan Indonesia më 29 dhjetor 2009 04:34

  2 janar 2010 është një "Cuti Bersama" pushime Extended për vitin e ri.

 2. hakim më 18 shkurt 2010 08:28

  ka dikush e di pse bileta Firefly janë plotësisht libra nga 22-26 shkurt nga Medan për kl fluturim?

 3. Medan Indonesia më 24 shkurt 2010 11:01

  ndoshta për shkak se pushimi i tij publik në 26Feb (fundjavë e gjatë) dhe kapak kineze shkojnë meh në 28feb

 4. momof2 më 14 tetor 2010 09:26

  Çdokush e di se a ka ndonjë festë shkollë për muajin nëntor dhe dhjetor 2010?

 5. Medan Indonesia më 14 tetor 2010 10:21

  Po, do të ketë pushimet shkollore në dhjetor, në varësi të cilat shkollë, disa fillon në fillim të dhjetorit, disa në mes të dhjetorit.

 6. Doby më 29 tetor 2010 13:10

  A ndaluar njerëzit që punojnë për javë të tërë e 15 për Haxhit udhëhequr?

Ndjehen të lirë për të lënë një koment, ndani mendimet tuaja ...
Speak Your Mind, Dont të jetë Shy:-) ...
dhe Shqyrtime tuaja për Hotels & Restorant Postime ...
dhe oh, nëse doni të tregojnë një pic me komentin tuaj, shkoni merrni një Gravatar !

CAPTCHA Image
Refresh Image
*


Copyright 2006 My Site